Červen 2013

Hadrosaurus

22. června 2013 v 11:04 | mojeznamkyavatar |  Popisky Dinosaurů
Hadrosaurus "statný ještěr" byl poměrně velký, býložravý kachnozubý dinosaurus. Obýval oblast USA a Kanady v geologické periodě Křída Byl to jeden z největších ornitopodů - mohl vážit až 7 tun a dosahoval délky až 10 metrů. Popsal jej paleontolog Joseph Leidy roku 1858. Zajímavostí je, že se Hadrosaurus stal tzv. státním dinosaurem amerického státu New Jersey. Vystupoval například v populární knize Michaela Crichtona Jurský Park.

Titanis

7. června 2013 v 22:08 | mojeznamkyavatar |  Život po dinosaurech
Titanis, "strašný jeřáb" byl velký, masožravý nelétavý pták. Obýval oblasti dnešního USA (konkrétně oblasti republik Texas a Florida). Tento pták mohl dorůst až do výšky 2, 5 metrů a mohl vážit až 150 kilogramů. Předpokládá se, že mohl dosáhnout rychlosti až 65 km/h. Lebka tohoto opeřence nebyla však nikdy nalezena. Popsán byl paleontologem Piercem Brodkorbem roku 1963. Vystupoval například v seriálu Primeval.

Styracosaurus

2. června 2013 v 10:49 | mojeznamkyavatar |  Popisky Dinosaurů
Styracosaurus "plaz s bodci" byl poměrně velký, býložravý ceratopsidní dinosaurus. Obýval oblast dnešních USA a Kanady v geologické periodě Křída. Na hlavě měl obdobně jako další ceratopsidé kostěnný límec. Styracosaurus žil ve stádech a živil se rostlinami. Mohl vážit až 3 tuny a dosahoval délky 5 metrů. Popsal jej paleontolog Lawrence Lambe roku 1913. Styracosaurus vystupoval například v pc hrách Zoo Tycoon:Dinosaurus digs, Zoo Tycoon 2:Extinct animals či Jurassic Park:Operation Genesis.