Září 2011

Trespasser

28. září 2011 v 11:53 | mojeznamkyavatar |  PC Hry s dinosaury
Trespasser je revoluční hra vydaná roku 1998.Celá hra se točí kolem Site B (výzkumný ostrov Jurského Parku)kde spadlo letadlo s mladou dívkou Anne.Anne musí projít několika náročnými levely a po celé svě cestě na vrchol ji budou potkávat rozličné druhy dinosaurů.Např.Tyranosaurus-největší dinosaurus na ostrově,Albertosaurus-menší než T-Rex ale zato mnohem agresivnější,Velociraptor-malý ale agresivní druh dinosaura.Dělí se na pruhované,skvrnité a na vrcholku je obří Alfa samice.
Hra,ačkoliv je již starší zaujme.DOPORUČUJI...

Obrázky pocházeji z webu: http://trespasser.blog.cz/

Eoraptor

28. září 2011 v 8:57 | mojeznamkyavatar |  Popisky Dinosaurů
Eoraptor-v překladu "jitřní lupič"byl jeden z prvních dinosaurů na naši planetě.Žil na území dnešní Argentiny v Triasu.Eoraptor byl dlouhý 1 metr a živil se malými obojživelníky a hmyzem,měl dlouhé končetiny které mu umožňovaly rychlý běh.Objeven byl roku 1991 paleontologem Paulem Serenem,popsán byl až roku 1993.

Herrerasaurus

28. září 2011 v 8:53 | mojeznamkyavatar |  Popisky Dinosaurů
Roku 1959 narazil farmář Victorin Herrera na kosti neznámého dinosaura,jeho lebku našli ale až v roce 1988.Herrerasaurus Byl jedním z nejstarších masožravých dinosaurů, ač je dnes otázkou diskuzí, zda se jednalo o raného dinosaura nebo dinosauriforma. Žil na území dnešní Argentiny ve svrchním Triasu. Je odhadováno, že Herrerasaurus mohl dosahovat délky 3-4 m, výšky 1 m a hmotnosti kolem 200 kg. Byl to po dvou chodící masožravec, který se živil malými a středně velkými zvířaty. Stejně jako ostatní dravci zcela jistě nepohrdl mršinami. Měl silné zadní končetiny s krátkými stehny a dlouhými chodidly, z čehož vyplývá, že to byl rychlý běžec.Paleontologové se dlouhou dobu domnívali, že Herrerasaurus a jeho příbuzní by mohli být přímými předky dinosaurů. Paul Sereno a Fernando Emilio Novas v roce 1992 však na základě objevené lebky a jejích pokročilých znaků uznali, že se jedná o raného theropoda. Tento názor je dnes sice většinou akceptován, nicméně pozice herrerasauridů (a eoraptora) je stále značně nejistá.
Ačkoliv měl Herrerasaurus tělo podobné pozdějším jurským dinosaurům, žil v době před přibližně 228 milióny lety, kdy dinosauři byli menší a zdaleka ještě nepatřili k dominantním živočichům. Těmi se dinosauři stali až koncem Triasu.
Herrerasaura jsme mohli vidět v PC hře Zoo Tycoon:Dinosaur Digs a byl také uveden v knize Michaela Crichtona-Jurský Park kde obýval ostrov spolu s dalšími naklonovanými dinosaury.

Atlascopcosaurus

24. září 2011 v 8:46 | mojeznamkyavatar |  Popisky Dinosaurů
Tento malý hypsilofodontní dinosaurus žil na území dnešního Australského svazu v období křída.Vážil 125 kg.živil se rostlinami a byl dlouhý 2 až 3 metry.Objeven byl roku 1984 v paleontologické lokalitě Dinosaur Cove.Peníze na tuto paleontologickou misi poskytla firma Atlas Copco po které má tento dinosaurus jméno.
Přečíst jsme si o něm mohli v knize Encyklopedie:DINOSAUŘI.

Quezalcoatlus

19. září 2011 v 15:26 | mojeznamkyavatar |  Létající ještěři
Quetzalcoatlus je největší létající ještěr všech dob.Žil v období svrchní Křídy před 84-65 miliony let na území dnešního státu Texas (USA) kde bojoval o životní prostor s druhy Arambourgiania a Hatzegopteryx.
Quetzalcoatlus se živil rybami,malými živočichy a mršinami.Vážil 120-250 kg.a jeho rozpětí křídel bylo 15 m.Jeho jméno pochází z řeči Mexické civilizace Aztéků.Slovo "Quetzalcoatlus"znamená pán Slunce.
Mohli jsme ho vidět v dokumentu Putování s Dinosaury,Dinosauři:Tajemství anatomie a v jedné z epizod Planety dinosaurů s názvem Daspletosaurův lov.

Stokesosaurus

19. září 2011 v 12:26 | mojeznamkyavatar |  Popisky Dinosaurů
Stokesosaurus patří k těm druhům dinosaurů o kterých mnoho nevíme.Bylo nalezeno jenom pár jeho kostí,část lebky a kyčel ve státě Utah (USA)a Velké Británii.Žil v období Svrchní Jury před 145 miliony let.Byl vývojově primitivní tyranosaurid,dlouhý byl 2-4 metry a živil se masem.
Pojmenován je podle geologa Wiliama Lee Stokese.Popsán byl roku 1974.Někteří paleontologové se domnívají že Stokesosaurus byl stejný druh jako Tanycolagreus.
Mohli jsme ho vidět v PC hře Zoo Tycoon 2:Extinc Animals.

Objev zamrzlého mamuta na Sibiři-1799

18. září 2011 v 7:38 | mojeznamkyavatar |  Paleontologie obecně
Někdy kolem roku 1799 objevili chudobní lidé kdesi na Sibiři zamrzlé tělo Mamuta srstnatého.Tento kus měl i srst jenže nevědomí lidé mamutímu tělu uřezali kly-prodali je-kůži mu strhli,udělali si z ní kožichy nebo ji někde pohodili po lese,takže z mamuta zbyla jen kostra.
Ve 20.století nalezli tuto kostru paleontologové z muzea v Petrohradu,seskládali ji a umístili do muzeálních expozic.


Jaká škoda že hloupí lidé zničili tak dobře zachovanou kostru...doufám že se článek líbil a jestli chcete můžete komentovat.


Nový majitel!

16. září 2011 v 11:07 | mojeznamkyavatar
Stal jsem se novým majitelem blogu po Jakubu Petrovi-mém přibuzném.Říkejte mi prosím mojeznamky (jsem zakladatelem původního blogu mojeznamky a mojeznamkyavatar)doufám že zde budete chodit jako za starých časů Mrkající


Diplomy pro SB

10. září 2011 v 15:20 | Jakub Petr
Zde jsou diplomy pro má AKTIVNÍ SB!Jsem rád že jste mé sesterské blogy a doufám že to tak bude napořád :)

Pravěký Park-Episoda 1

10. září 2011 v 15:00 | Jakub Petr
"Dobrý den jmenuji se Bob Doorský a jsem zdejší ošetřovatel a vy jste?"zeptal se mne Bob "já jsem Howard Moor-paleontolog"řekl jsem.Henry Boba vyzval aby nám řekl co potřeboval "jenom sem ti donesl ten plánek pozemku,jsou tam všechny výběhy,pláně,jezera potoky atakdále"zkonstatoval Bob.Poté se snámi rozloučil a vložil mapku Henrymu do rukou."Tak se na to mrkneme"řekl dychtivě Henry a začal se dívat do mapky.
"Hmmm,myslel sem že tam bude více výběhů ale budiž."Poté se mi Henry řekl že zajde pro portál a ještě nějaké věci a mohli by jsem skočit pro nějakého dinosaura...

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ